Kilitli -3

      Kilitli -3 için 5 yorum

Kilitli adlı öykünün birinci bölümüne ulaşmak için tıklayınız.

Kilitli adlı öykünün ikinci bölümüne ulaşmak için tıklayınız.

Yaptığı iş gereği duygularını olduğundan farklı bir şekilde yansıtma becerisine sahipti. Ne de olsa kimi zaman çalıştığı bankanın daha fazla kâr edebileceği, müşterilerinin ise kısmen daha az kazanacağı yatırımlar konusunda çeşitli ikna yöntemlerini kullanıyordu. İfşa olması üzerine kendisini güvenli bir limana yanaştırma ihtiyacı hissetti. Durum değerlendirmesi yapmaya karar verdi, zarar ederken dâhi eldekileri kurtarmak bir başarı sayılırdı onun işinde. Mikrofondaki kişi onun elindeki kartları açık etmişti, dolayısıyla anlamsız blöf numaraları bu masada ona kazanç getirmeyecekti. Düşündü. Her şeye rağmen elindekilerin çoğundan vazgeçerek kendisini bu durumdan kurtarabileceği inancına sarıldı.

“Görüntü ve ses kaydı yapılan bir ortamda iddia ettiğin zimmetime para geçirme konusunda bir şeyler söylememi mi bekliyorsun? Elinde hiçbir kanıt olmadan beni buraya tıktığını ve nereden edindiğini bilmediğim ama yanlış olduğundan emin olduğum fikirlere kapılmışsın.” dedi bir umutla.

Elinde kalan birkaç kartı da masada uygun zamanda kullanmayı planlıyordu.

Mikrofonun başındaki kişi:
“Kemal Bey sizin zayıf noktanız ne biliyor musunuz? Mükemmel olduğunu düşündüğünüz, bütün önlemleri aldığınız planlarınıza aşırı bağlı olmanız. Yaptığınız hırsızlığın “mükemmel bir deha ürünü” olduğuna o kadar kendinizi kaptırmıştınız ki kendinize aşırı güvenmenizin sizin için aynı zamanda bir zayıflık olduğunun farkına varamadınız.”

“Ortaya bir kanıt koymadan hâlâ boş iddialar peşinde koşuyorsun. Beni burada kilitli tutman bu gerçeği değiştirmiyor!” dedi sinirle.

Mikrofondaki ses tekrar doldurdu odayı:
“Pekâlâ… Hâlâ ayakta tutmaya çalıştığınız egonuzu kırmanın ya da belki de kendi aklınızla tutunduğunuz son dalı da elinizin altından çekme vakti geldi sanırım. Öncelikle neyi ne kadar bildiğimi anlamanızı sağlayayım. Kemal Bey, iş yerinizde bankanızın size tahsis ettiği bilgisayar üst düzey korunmaya sahip. Hem güvenlik duvarı hem bankanızın güvenlik firmalarına özel olarak ürettirdiği güvenlik yazılımı banka bilgisayarlarını koruyor. Belki de yaptığınız hırsızlığı kapatmak amacıyla ekstradan kullandığınız iki güvenlik uygulaması daha mevcut sizin bilgisayarınızda. Sizin sonradan kurduğunuz güvenlik uygulamaları. Dışarıdan bir müdaheleyle neredeyse geçilmesi imkansız bir kale duvarı gibi.”

“Bu söylediklerin benim sadece ihtiyatlı davrandığımı kanıtlar, hırsızlık yaptığımı değil!”

“Sabır Kemal Bey, biraz daha sabredin ki artık gereksiz konuşmalarla daha fazla vakit kaybetmeyelim. Nerede kalmıştık? Hmm, hatırladım. Dediğim gibi iş yerinizdeki bilgisayara sızmak neredeyse imkansızdı. Kasalar normalde değerli eşyalar, nakit paralar için kullanılırken sizin evinizde üst kata çıkmak için kullandığınız merdivenin 3. ve 4. basamağının ardında bir mekanizmayla saklanmış olan kasa maddi değeri çok da fazla olmayan bir şeyi daha saklıyordu.”

Sakin kalmaya çalışarak dinledikleri karşısında gözlerinin yuvalarında biraz daha büyümesine neden olan sözler bir elini destek almak için duvara atmasına neden oldu. “Evimdeki gizli kasayı nereden bilebilir ki?” diye geçirdi içinden. Alnından süzülen birkaç damla ter gözlerinin etrafından dolaşıp yere düştü. Yere bakarken küçücük damlaların zeminle buluştuğu anda çıkardığı ses odanın duvarlarında yankılandı ya da o öyle hissetti.

“Bakıyorum, yine endişelenmeye başladınız Kemal Bey, işte sizin bu hâlinizi daha çok seviyorum. O kocaman Kemal’in gerçeği bu bence. Aynalar karşısında ne kadar büyük gözüktüğünüzün benim için pek bir önemi yok, dayanaklarınızı birer birer elinizden aldıkça gerçek Kemal’e ulaşacağımıza inanıyorum.” dedi ve tekrar güldü.

“Dediğim gibi bu kasanın içerisinde yaklaşık 12.000 lira, 4000 dolar ve şahsınıza ait bir dizüstü bilgisayar var. Kasanın içindeki para miktarı bilgisayarızla karşılaştırıldığında pek bir anlamsız kalıyor gerçi. Evet, bankadaki bilgisayarınız sürekli kontrol altında olduğundan kişisel bilgisayarınız yaptığınız illegal işlemlerin hepsinin kaynağı durumunda. Hiç evden çıkarmadığınız, evinizde bulunan internet ağına hiç bağlamadığınız bu bilgisayara bir tane bile antivirüs programı kurmadınız. İnternete bağlı bile olmayan bir bilgisayara, sadece sizin kullandığınız gözlerden uzak bu bilgisayara dışarıdan erişim sağlamak imkansızdı. O konuda da bana yardımcı olduğunuz için ayrıca teşekkürler Kemal Bey.”

Tek eliyle destek almak yeterli olmadığında duvarın dibine çöktü. Yüzü ateş içerisinde ara ara suratından süzülen ter damlalarını siliyordu.

“Ama nasıl?” diye hafif titreyen, güçlükle duyulan bir sesle konuştu. “Nasıl!”

Devam Edecek… 😉

Kilitli -3” hakkında 5 yorum:

 1. Optamin

  Yazmak için belki birkaç saatinizi verdiğiniz bölüm, su içme süresinde bitiyor Zafer bey. Devamını dört gözle bekliyorum.

  Cevapla
  1. zaferb Metnin yazarı

   Değerli yorumunuz için teşekkürler. Bölümlere ayrılan hikâye yazma işinin zorluğunu tecrübe ediyorum ben de. 🙂 Her seferinde yazdıklarımı baştan okuyup kurguda çelişen bir durum olmamasına çalışıyorum. Tasarladığım kurguya şu ana kadar çoğunlukla sadık kaldım, bakalım gerisi nasıl gelecek. 🙂

   Cevapla
  1. zaferb Metnin yazarı

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Şu ara başım biraz kalabalık, ben de devamını merak ediyorum. 🙂

   Cevapla
 2. Pingback: Kilitli -2 - Gönülden Dile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.