Mobil Cihazlar Olmasaydı?

      Mobil Cihazlar Olmasaydı? için 2 yorum

Günümüzde elimizden düşmeyen, yokluğunda kendimizi savunmasız ve yalnız hissettiğimiz teknoloji ürünlerinin taşınabilir boyutta olanları mobil cihazlar. Her ne kadar insan hayatına olan katkıları saymakla bitmese de olumsuz yönleri de gerek sağlık açısından gerekse gerçek sosyal dünyalar açısından yadsınamaz bir seviyede.
Qualcomm firması mobil cihazlar için işlemci üreten bir firma. “Mobil Cihazlar Olmasaydı, Ne Olurdu?” temasıyla bir video hazırlamışlar. İzlerken siz de benim gibi gülümseyeceksinizdir diye umuyorum:)

Mobil Cihazlar Olmasaydı?” hakkında 2 yorum:

 1. Gökhan

  Video çok güzel olmuş. Aslında mobil cihazların olması bir yandan çok iyi bir yandan da çok kötü, kötü olması, insanlar ortalıkta zombi gibi geziyor ellerinden telefonları düşürmeyen insanlar var. Güzel yanı ise hayatımızı kolaylaştırması.

  Aslında en iyisi gereği gibi kullanabilmek, genelleme yapmıyorum ama biz toplum olarak bunu pek yapamıyoruz. telefonu bizim yönetmemiz gerekirken telefon bizi yönetiyor. Oysa telefonu üretip bize satan ülkelere baktığımızda kendiler kullanmıyor bile akıllı telefonları ve şu da bir gerçek ki , akıllı telefonları üretip bizlere satan ülkelere baktığımızda okuma oranı oldukça fazla.

  Cevapla
  1. zaferb Metnin yazarı

   Korelilerin vs. dizileri olunca şöyle bir bakıyorum da hâlâ tuşlu telefon kullanan bir sürü insan var. Üstelik Samsung gibi bir markaya sahipler. Bir yerde okumuştum, dünyada en sık telefon değiştiren ülke bizmişiz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.